+421 52 44 22 454    marketing@kupelens.sk
Vyberte jazyk: 

Kam za kultúrou počas Vášho pobytu

MEMORIÁL PAVLA ANTALA
23.9.2017, Štrbské Pleso – Popradské pleso
XXIII. ročník trailových bežeckých pretekov na 8 km. Program: 7:15 – 8:00 Prezentácia pretekárov v hoteli Patria /Vatra bar/ na Štrbskom Plese 8:15 – odjazd auta s batožinou pretekárov do cieľa 8:30 – Štrbské Pleso, Hotel Patria, Štart pretekov na 8km, prevýšenie 250m Cieľ: Popradské Pleso, Horský hotel Popradské Pleso 10:00 Vyhlasovanie výsledkov, Horský Hotel Popradské Pleso Trasa pretekov vedie od Hotela Patria na Štrbskom Plese, okolo Štrbského plesa (proti smeru hodinových ručičiek), potom po červenej turistickej značke cez Trigan na Popradské pleso a proti smeru hodinových ručičiek okolo Popradského plesa k Horskému hotelu Popradské Pleso Trať je na 98% po vysokohorských turistických chodníkoch, zbytok asfalt, tráva Viac informácií: www.sporttatry.sk


PUTOVANIE ZA HISTÓRIOU STARÉHO SMOKOVCA
23. septembra 2017 (sobota) o 10.00 hod. Starý Smokovec
Spoločensko-kultúrna prechádzka po okruhu pamiatok a zaujímavostiach Starého Smokovca s profesionálnym turistickým sprievodcom. Sprevádzať vás bude Mgr. Ivana Figová. Miesto stretnutia – parkovisko nad autobusovou stanicou v Starom Smokovci. Vstupné: 2 € Kapacita skupiny je obmedzená, rezervácie na čísle: +421 949 202 493, Ivana Figová

*************­************************­************************­******

RODINNÉ DNI KAMZÍKOVO
23.-24. septembra 2017, Skalnaté Pleso
Rodiny s deťmi si počas víkendu užijú v detskom zábavnom centre Kamzíkovo na Skalnatom plese poriadnu dávku zábavy. Počas týchto dni je pre malých aj veľkých pripravený program Kamzičej olympiády, tvorivé dielne so súťažou o najkrajšie tatranské zvieratko alebo pozorovanie živých kamzíkov so strážcom prírody. Jesenné počasie praje v Tatrách turistike aj výletom lanovkami za prekrásnymi výhľadmi. Babie leto v Tatrách je najkrajším obdobím so stálym počasím a prekrásnymi výhľadmi. Rodiny s deťmi si okrem nenáročných túr po Tatranskej magistrále, či pohodlných výletov lanovkami do Lomnického sedla alebo na Skalnaté pleso, môžu užiť aj víkend prekvapení v detskom indoor fun parku Kamzíkovo. Športovo-vedomostné aktivity zaujmú nielen deti, ale aj ich rodičov. Pripravená je súťaž o najkrajšie tatranské zvieratko, pozorovanie kamzíkov so strážcom TANAP-u a grilované špeciality v reštaurácii Skalnaté pleso. Výletníci si môžu užiť jeseň a jej farby aj prechádzkou po streche Tatier v Lomnickom sedle vo výške 2 190 m.n.m, kde sa nakrúcal kultový film Medená veža, či spoznávať atraktívne miesta aj po stopách Tatranskej divočiny. Práve jedna etapa náučného programu pre deti je sústredená v Lomnickom sedle a v Kamzíkove na Skalnatom plese.

*************­************************­************************­**********

VÝSTAVY

12. jún – 30. september 2017 – ABSOLVENTSKÉ PROJEKTY
Foyer Domu kultúry v Poprade
V ateliéroch výtvarného odboru Základnej umeleckej školy na Štefánikovej ulici vznikli práce, ktoré prezentujú tvorbu absolventov 1. a 2. stupňa štúdia v školskom roku 2016/17. 


do konca októbra 2017 – LEGOVANIE V MÚZEU
Podtatranské múzeum v Poprade – pobočka Spišská Sobota.
Výstava „LEGOVANIE v MÚZEU“ prezentuje svetové i domáce architektonické dominanty a je určená širokej verejnosti. Nájdete tu množstvo modelov architektonických zmenšenín ako napríklad Big Ben, Tower Bridge, Eiffelovu vežu, múzeum Louvre a ďalšie. Máte možnosť ich nielen vidieť, ale dozvedieť sa o nich aj viac. Domácich zaujme osvetlený model námestia Spišskej Soboty dlhý takmer 3 metre s možnosťou vidieť priamo za oknami reálne architektúru v ňom stvárnenú. Zaujímavé je vidieť aj model samotnej budovy Podtatranského múzea v Spišskej Sobote ako aj ďalšie regionálne stavby. V časti história sa dozviete viac o založení spoločnosti Lego, uvidíte ešte prvé raritné drevené kocky ako aj pár výnimočných exponátov. Z nášho regiónu bude k videniu historický prvý trolejbus z čias Rakúsko-Uhorska, ktorý premával v rokoch 1904–1906 ako čaká na remíze pred dnes už neexistujúcou budovou Hotela Tatra v Poprade. Súčasťou výstavy je aj PROJEKT MICRO PANORÁMA POPRAD, kde môže každý návštevník svojím hlasom rozhodnúť, ktoré 4 dominanty mesta Poprad budú vybrané k vyhotoveniu panoramatického LEGO modelu v micro mierke, ktorý bude aj reálne odprezentovaný pred ukončením výstavy v múzeu. Tešíme sa na Vašu návštevu.


OZNAM
Podtatranské múzeum v Poprade, Vajanského 72/4 Poprad, oznamuje širokej verejnosti, že z dôvodu rekonštrukcie sú expozície múzea ZATVORENÉ ! Počas zatvorenia expozícií múzea na Vajanského ul. 72/4 v Poprade, sú pre návštevníkov naďalej otvorené expozície múzea v Poprade – Spišskej Sobote, Sobotské námestie 1773/33.
Otváracie hodiny:
pondelok: zatvorené
utorok – piatok: 10.00 h – 15.00 h
sobota: zatvorené
nedeľa: 11.00 h – 15.00 h

© Všetky práva vyhradené pre Kúpele Nový Smokovec, a.s.
Vitajte | Kontakt | Created by MANETI