+421 52 44 22 454    marketing@kupelens.sk
Vyberte jazyk: 

Kam za kultúrou počas Vášho pobytu

Plagátik nájdete aj na tejto adrese: http://www.vysoketatry.sk/…d_file_f.php?…


HORSKÝ KROS GERLACH
26.8.2017, 10:15, Gerlachov – Sliezsky dom
24. ročník pretekov v 8400 metrov dlhom behu do vrchu z podtatranskej obce Gerlachov cez Velickú dolinu k Horskému hotelu Sliezsky dom. Pre dorastenecké a žiacke kategórie sú pripravené kratšie trate na Tatranskú Polianku a k Hotelu Hubert. Vstup pre divákov voľný


SVIŠTE NA PLESE
26.-27. 8.2017, Štrbské Pleso
Zažite dobrodružstvo na horách – dobrodružná rodinná súťaž. Predposledný prázdninový víkend (26.-27. august) bude na Štrbskom Plese patriť už po siedmykrát podujatiu Svište na Plese. Dobrodružná rodinná súťaž je postavená na športovo – edukatívnom princípe, ktorý má v deťoch prebudiť záujem o pohyb na čerstvom vzduchu a o prírodu ako takú. Podujatie je vhodné najmä pre deti vo veku od 6 do 12 rokov, ale môžu sa ho zúčastniť aj deti do 15 rokov. „Pre prázdninujúce deti sme na posledný augustový víkend pripravili podujatie, ktorého súčasťou je 20 zaujímavých športovo – vedomostných stanovíšť, veľké tatranské scrabble, rôzne dobrodružstvá, či testovanie svištích zmyslov. Informácie: www.regiontatry.sk

*************­************************­****** ICONITO
26.8.2017, 18:00 h – Nový Smokovec – areál Kúpeľov a.s.
Koncerty rockovej skupiny z Michaloviec. Vstup voľný

*************­************************­****** XXII. RAJD WOKÓŁ TATR
27. august 2017 (Nedela) 9:00 – 16:00 hod. Starý Smokovec, Tatranská Lomnica
Cyklistické preteky so štartom a cieľom v poľskom Nowom Targu. Okruh 205 km bude prechádzať aj cez Vysoké Tatry. Prve kolo budu cyklisti míňať od 9 – 16 hodine. Prosim informujte hostí a návštevníkov ohladne pretekov, aby dbali na svoju bezpecnosť a boli ohladuplní k pretekárom počas pretekov. Budeme poctení, ak podporíte záujem fanúšikov cyklistiky pri povzbudzovaní pretekárov, ktorí prispejú k lepšej atmosfére celého podujatia.


LETO S KOMÉTOU
27.8.2016, Poprad – Vysoké Tatry
Tatranská historická električka KOMÉTA bude v letnej sezóne 2017 premávať na tratiach tatranských elektrických železníc na trase Poprad – Starý Smokovec – Tatranská Lomnica a späť v auguste každú nedeľu. Odchody električky: Poprad-Tatry, smer Starý Smokovec: 10:38 Starý Smokovec, smer Tatranská Lomnica: 11:50, 13:50, 15:50 Tatranská Lomnica, smer Starý Smokovec: 12:40, 14:40, 16:40 Starý Smokovec, smer Poprad-Tatry: 17:13 Cestovné lístky predáva sprievodca na nástpišti pred električkou. Cena lístka za jedno pásmo: Dospelá osoba 4 € Deti od 6 – 15 rokov 2 € Deti do 6 rokov (bez nároku na miesto) zadarmo. Na jednotlivých zastávkach na trase električka zastavuje na znamenie. Ďalšie informácie na www.tatranskakometa.sk

*************­************************­******

MAGURÁČIK **
27.8.2017, 18:00 h – Nový Smokovec – areál Kúpeľov a.s.**
Vystúpenia detského folklórneho súboru z Kežmarku. Vstup voľný

VÝSTAVY

12. jún – 30. september 2017 – ABSOLVENTSKÉ PROJEKTY
Foyer Domu kultúry v Poprade
V ateliéroch výtvarného odboru Základnej umeleckej školy na Štefánikovej ulici vznikli práce, ktoré prezentujú tvorbu absolventov 1. a 2. stupňa štúdia v školskom roku 2016/17. 


do 31. augusta 2017 – GUIDO ANDREA LONGHITANO: POLÍCIA NA SLOVENSKU
Tatranská galéria Poprad
Rozsiahla výstava fotografií predstavujúcich prácu polície, unikátne zábery z činností, akcií a života príslušníkov Policajného zboru z rôznych okresov Slovenska, od východu po západ.


do konca októbra 2017 – LEGOVANIE V MÚZEU
Podtatranské múzeum v Poprade – pobočka Spišská Sobota.
Výstava „LEGOVANIE v MÚZEU“ prezentuje svetové i domáce architektonické dominanty a je určená širokej verejnosti. Nájdete tu množstvo modelov architektonických zmenšenín ako napríklad Big Ben, Tower Bridge, Eiffelovu vežu, múzeum Louvre a ďalšie. Máte možnosť ich nielen vidieť, ale dozvedieť sa o nich aj viac. Domácich zaujme osvetlený model námestia Spišskej Soboty dlhý takmer 3 metre s možnosťou vidieť priamo za oknami reálne architektúru v ňom stvárnenú. Zaujímavé je vidieť aj model samotnej budovy Podtatranského múzea v Spišskej Sobote ako aj ďalšie regionálne stavby. V časti história sa dozviete viac o založení spoločnosti Lego, uvidíte ešte prvé raritné drevené kocky ako aj pár výnimočných exponátov. Z nášho regiónu bude k videniu historický prvý trolejbus z čias Rakúsko-Uhorska, ktorý premával v rokoch 1904–1906 ako čaká na remíze pred dnes už neexistujúcou budovou Hotela Tatra v Poprade. Súčasťou výstavy je aj PROJEKT MICRO PANORÁMA POPRAD, kde môže každý návštevník svojím hlasom rozhodnúť, ktoré 4 dominanty mesta Poprad budú vybrané k vyhotoveniu panoramatického LEGO modelu v micro mierke, ktorý bude aj reálne odprezentovaný pred ukončením výstavy v múzeu. Tešíme sa na Vašu návštevu.


GALÉRIA LOMNICA – VÝSTAVA JÁN HÁLA
Tatranská Lomnica, Hotel Lomnica****
Galéria obrazov je k dispozícii aj pre neubytovaných hostí . Výstava obrazov Ján Hála je prístupná pondelok – streda – na objednávku, potrebné kontaktovať recepciu – receptions@hotellomnica.sk, tel. +421 52 285 35 00, štvrtok – nedeľa – 10.00 – 20.00 hod. Vstup bezplatný.Od 8.1.2017 vstup na objednanie na tel. čísle: +421 911 033 645
75 TAJOMSTIEV LANOVKY
Skalnaté pleso – budova lanovky – galéria Encián
Výstava dokumentárnych fotografií z čias výstavby lanovky, ako aj prác architekta Dušana Jurkoviča.


VO SVETLE MILOSRDENSTVA
Skalnaté pleso – budova lanovky – galéria Encián
Výstava diel vytvorených na V. medzinárodnom maliarskom plenéri organizovanom Gréckokatolíckym arcibiskupským úradom v Prešove v spolupráci s Tatranským okrášľovacím spolkom.
Diela umelcov z Ukrajiny – Alexander Malesh, Marianna Malesh, Poľska – Ján Kukulka, Slovenska – Iva Štrbová Jarošová a Ľudmila Lakomá-Krausová, ktorí tvorili počas 8 dní v Tatrách a na gréckokatolíckom pútnickom mieste v Ľutine, odzrkadľujú tému tohtoročného plenéru – Vo svetle milosrdenstva. Výstava prevezená z Domu sv. Mikuláša v Ľutine do najvyššie položenej výstavnej siene v strednej Európe – Galérie Encián, ktorá sa nachádza na Skalnatom plese v nadmorskej výške 1751 m, potrvá do Veľkonočných sviatkov. Po termíne 8.1.2017 vstup na objednanie na tel. čísle: +421 911 033 645


Od 1.1.2017 – GALÉRIA HOTELA LOMNICA
Tatranská Lomnica, otvorené denne 10:00 – 20:00
Hotel Lomnica bol od nepamäti centrom kultúrneho života. Jeho unikátnosť preto aj dnes podčiarkujú nielen originály obrazov v jeho priestoroch, ale aj vlastná galéria. Radi vás privítame na pravidelných tematických výstavách, tradičných stretnutiach a kultúrnych podujatiach. Potešia vás však aj stále expozície priamo v priestoroch hotela.
Máloktorý hotel má možnosť pýšiť sa vlastnou galériou. V Hoteli Lomnica si však umenie veľmi vážime a mimoriadne nám záleží na tom, aby ste si u nás vychutnali nielen výborný spánok alebo gastronómiu, ale aj kvalitné umenie. Veríme totiž, že k dobrému pobytu patrí okrem vzorného servisu aj čosi viac – inšpirácia, ktorá prekračuje bežnú skúsenosť a na ktorú budete ešte dlho spomínať. Galéria Lomnica predstavuje priestor, v ktorom budete mať vždy príležitosť nasať kus histórie, umenia a nielen tatranskej tradície. Nájdete v nej pravidelné výstavy súkromných zbierok zberateľov slovenského umenia. Vstup je bezplatný.


Od 4.11. 2016 Po. – Pia: 09:00 – 16:00, Ne.: 13:00 – 17:00 – JIŘÍ WOLKER – POD ŠTÍTMI TATIER
Starý Smokovec – Vila Alica – Múzeum tatranskej kinematografie a fotografie
Výstava fotografií zo života Jiřího Wolkera vo Vysokých Tatrách.
Organizátor: Pro Meliori, n.o. info@muzeumtatry.sk Vstupné: 2 €


Celý mesiac (okrem pondelkov) 09:00 – 18:00 – TATRANSKÝ ŠPERK
Starý Smokovec – Vila Flóra
Stála predajná expozícia šperkov a ďalších umeleckých a remeselných výrobkov s tatranskou tematikou od autorov žijúcich a pôsobiacich vo Vysokých Tatrách.
Organizátor: Galéria Tatranský šperk Starý Smokovec +421 904 126 540


Celý mesiac TATRY V TATRÁCH
Skalnaté Pleso – Galéria Encián
Výstava obrazov Emila Mlynarčíka.
Organizátor: Tatranský okrášľovací spolok +421 911 033 645, www.tos-tatry.sk Vstup voľný


Celý mesiac – Po. – Ne.: 11:00 – 19:00 – VILIAM MALÍK
Starý Smokovec – Vila Alica – Múzeum tatranskej kinematografie a fotografie
Výstava fotografií z tvorby významného slovenského fotografa. .
Organizátor: Pro Meliori, n.o. info@muzeumtatry.sk Vstupné: 2 €


Celý mesiac denne 11:00 – 16:00 – PORTRÉTY ŽIVOTA
Tatranská Lomnica – Hotel Slovan, Reštaurácia
Výstava fotoobrazov slovenského fotografa Mareka Molnára s témou rodiny.
Organizátor: Photo ESSENTIA studio, www.photoessentia.sk, + 421 948 20 40 50, Hotel SLOVAN Tatranská Lomnica, www.hotelslovan.sk Vstup voľný


Celý mesiac – celodenne – TATRANSKÝ PRÍBEH
Starý Smokovec – Grandhotel
Výstava foto obrazov fotografa Mikuláša Jacečka s akcentom na veternú kalamitu vo Vysokých Tatrách.
Organizátori: Mesto Vysoké Tatry a Grandhotel Starý Smokovec +421 52 478 00 00 www.grandhotel.sk Vstup voľný.


ODKRYTÉ HODNOTY
Tatranská galéria, Poprad, Elektráreň, Hviezdoslavova 12
Stála expozícia 115 diel z depozitu Tatranskej galérie v Poprade. www.tatragaleria.sk


OZNAM
Podtatranské múzeum v Poprade, Vajanského 72/4 Poprad, oznamuje širokej verejnosti, že z dôvodu rekonštrukcie sú expozície múzea ZATVORENÉ ! Počas zatvorenia expozícií múzea na Vajanského ul. 72/4 v Poprade, sú pre návštevníkov naďalej otvorené expozície múzea v Poprade – Spišskej Sobote, Sobotské námestie 1773/33.
Otváracie hodiny:
pondelok: zatvorené
utorok – piatok: 10.00 h – 15.00 h
sobota: zatvorené
nedeľa: 11.00 h – 15.00 h

© Všetky práva vyhradené pre Kúpele Nový Smokovec, a.s.
Vitajte | Kontakt | Created by MANETI